Karta kredytowa bez formalności. Jak ją dostać?

Karta kredytowa od ręki to w większości banków mrzonka, ale jest kilka tricków, które usprawnią proces i pozwolą nam płacić zaraz po jej wyrobieniu. Pomocą służyły będą również fintechy. Jak działa proces przyznawania karty kredytowej? Bez tej wiedzy trudno będzie ci przejść go błyskawicznie.

Ile trwa wyrobienie karty kredytowej w normalnych warunkach?

Karty kredytowe oferują dostęp do łatwych pieniędzy, które oddamy bez odsetek, przynajmniej jeśli rozumiemy jak działa ten produkt i nie poniesie nas fantazja w wydawaniu środków należących de facto do banku. Warto pomyśleć o jej posiadaniu nawet wówczas, gdy nie mamy problemów z gotówką. To świetne ubezpieczenie na czarną godzinę, którego wyrobienie może potrwać w razie potrzeby zbyt długo. Ile to trwa i kto może uzyskać kartę kredytową?

Jako że polega na przyznaniu kredytu, banki sprawdzają naszą zdolność kredytową, szukają potwierdzenia zarobków, a swoje zajmuje także wyrobienie karty VISA czy Mastercard. Ile to trwa? Niestety, karta kredytowa bez formalności jest trudna do uzyskania. Jako maksymalny czas większość banków podaje od 10 do 14 dni od chwili złożenia wniosku. Najwięcej czasu zabiera dostarczenie karty do ręki. Skorzystanie z usług kuriera skraca oczekiwania do zaledwie kilku dni roboczych.

Na całe szczęście żyjemy w erze szybkich płatności online i mobilnych. Na przykład w mBanku będziemy mogli płacić kartą zanim dostaniemy ją fizycznie do ręki. Pomoże w tym aplikacja Google Pay. Oczywiście dotyczy to wyłącznie terminali zbliżeniowych, ale i tak korzystając z karty kredytowej chcemy uniknąć wypłat z bankomatów, które kosztują krocie.

Karta kredytowa bez formalności tylko w naszym banku

Mimo iż jest to zupełnie odrębny produkt finansowy i karty kredytowe bez konta w danym banku są standardem, posiadanie rachunku osobistego zdecydowanie usprawnia cały proces. Bank może szybko zweryfikować nasze przychody i sprawdzić, czy faktycznie dostajemy regularnie takie kwoty, o jakich piszemy we wniosku kredytowym. Nie będzie więc potrzebne zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, co często pozwala nam oszczędzić kilka dni.

Proces przyznania karty kredytowej bez formalności w naszym banku zakłada, że jesteśmy solidnymi klientami. Instytucja, z której usług korzystamy, jest w stanie błyskawicznie prześwietlić stan naszych finansów dzięki dostępowi do rachunku osobistego. Dlatego też możliwe jest uzyskanie tego produktu bez zaświadczeń, a w bankowości elektronicznej spersonalizowaną i dopasowaną do naszej sytuacji ofertę otrzymamy często nawet bez składania wniosku.

Jakie dokumenty przygotować, aby uprościć proces wydawania karty?

Nie zawsze chcemy jednak podpisywać umowę we własnym banku, choć posiadanie karty kredytowej i rachunku w jednym miejscu jest sensowne. Aby uprościć cały proces, warto wiedzieć, jakie formalności mogą nas czekać przy składaniu wniosku w innej instytucji niż ta, z której usług korzystamy na co dzień. W zależności od banku warto mieć ze sobą różną kombinację następujących dokumentów:

  • Zaświadczenie o zatrudnieniu i stałej umowie.
  • Zaświadczenie o zarobkach.
  • Wyciąg z konta ze stałymi wpływami z ostatnich 3 miesięcy.
  • PIT i zaświadczenie z ZUS.

Przed pójściem do banku lub złożeniem wniosku przez internet warto więc upewnić się, czy będziemy w stanie dostarczyć wymagane dokumenty od ręki i otrzymać kartę kredytową bez formalności związanych z donoszeniem zaświadczeń.