Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń – przydatne informacje

Pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń to świetne rozwiązanie dla tych, którzy w krótkim czasie potrzebują większego zastrzyku gotówki. To także bardzo dobra opcja dla osób, które w danym momencie przechodzą kryzys finansowy, z różnych powodów nie mogą lub nie chcą liczyć na pomoc rodziny, a tradycyjna pożyczka bankowa jest poza ich zasięgiem. Sprawdź, co warto wiedzieć o pożyczce długoterminowej bez zaświadczeń.

Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń – warunki

Mimo że pożyczkę długoterminową bez zaświadczeń otrzymamy o wiele prościej i szybciej niż tradycyjną pożyczkę bankową, potencjalny pożyczkobiorca powinien wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, aby została nam ona przyznana.

Jednym z najważniejszych warunków otrzymania pożyczki długoterminowej bez zaświadczeń jest posiadanie przez nas stałego źródła dochodu, więc na tę pożyczkę nie mogą liczyć studenci bez dochodów. Jego prawdziwość jest weryfikowana drogą internetową podczas składania wniosku. Ponadto pożyczkodawca może sprawdzić, czy jego potencjalny pożyczkobiorca nie figuruje w bazie KRD. Wynik może, choć nie musi przesądzić o przyznaniu nam pożyczki, dlatego przed złożeniem wniosku dobrze jest sprawdzić swoją historię kredytową.

Pozostałe wymagania to posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stałego adresu zameldowania na terenie Polski. Dodatkowo pożyczkobiorca powinien posiadać dane kontaktowe jak telefon, adres e-mail, konto osobiste w banku (jeśli pożyczka realizowana jest w formie przelewu) oraz aktualny dowód osobisty. Powinniśmy także spełniać określone kryteria wiekowe, które są ustalane indywidualnie przez firmy pożyczkowe.

Zalety pożyczek długoterminowych

Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń posiadają wiele korzyści, co także świadczy o ich popularności. Jedną z jej najważniejszych zalet jest brak wymogu umowy o pracę. Pożyczkodawcy akceptują pozostałe, legalne źródła dochodu jak umowa-zlecenie czy umowa o dzieło. Kolejną zaletą jest wysoka kwota otrzymywanej przez nas pożyczki i elastyczność w jej spłacaniu. Wysokość rat możemy dopasować do naszych możliwości finansowych.

Ponadto wnioskowanie o pożyczkę jest niezwykle proste i wygodne. We wniosku podajemy tylko podstawowe dane, a do jej otrzymania zazwyczaj wystarczy nam dowód osobisty. Aby otrzymać pożyczkę długoterminową nie musimy nawet wychodzić z domu. Informację o decyzji kredytowej otrzymujemy e-mailem lub SMS-em, a nasza tożsamość zostaje błyskawicznie zweryfikowana za pośrednictwem przelewu bankowego.

Pożyczki bez zaświadczeń to także szansa dla osób zadłużonych. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, nie muszą weryfikować swoich klientów w rejestrach dłużników. Nawet jeżeli to robią i sprawdzenie wyjdzie na niekorzyść, zawsze można zastawić pojazd, a w razie kolejnych problemów ze spłatą komornik zajmie samochód.