Pożyczka długoterminowa – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć
Do tej pory na rynku pozabankowym dużą popularnością cieszyły się tzw. „chwilówki”, które choć gwarantują zadowalającą ilość gotówki w bardzo krótkim czasie, charakteryzują się równocześnie krótkim okresem spłaty. Od kilku lat coraz chętniej są wybierane także pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń. Oto wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć.
Pożyczka długoterminowa – co to takiego?
Pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń charakteryzuje się, w przeciwieństwie do chociażby chwilówek, o wiele dłuższym okresem spłaty. W zależności od pożyczonej kwoty, okres spłaty może wynosić od 24 do nawet 36 miesięcy. Pożyczki długoterminowe dają nam większą swobodę w spłacaniu – sami możemy ustalić optymalny dla nas czas zwrotu długu.
Pożyczki długoterminowe – korzyści
Wydłużony okres spłaty nie jest jedyną korzyścią, jaka płynie z zaciągnięcia pożyczki długoterminowej bez zaświadczeń. Decydując się na taki rodzaj wsparcia finansowego, możemy dopasować wysokość spłacanych rat do naszej aktualnej sytuacji finansowej.
Kolejną niezwykle istotną zaletą jest szybkość, ale także łatwość w jej otrzymaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek bankowych, proces wnioskowania o pożyczkę i jej przyznanie przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Pożyczkę długoterminową możemy z łatwością otrzymać bez wychodzenia z domu – wnioskowanie o pożyczkę jest błyskawiczne i proste. We wniosku wpisujemy jedynie podstawowe dane, a następnie za pośrednictwem adresu e-mail lub SMS-a otrzymujemy niemal natychmiastową decyzję kredytową.
Warunki otrzymania pożyczki długoterminowej
Pomimo ograniczania formalności otrzymania pożyczki do minimum, pożyczkodawcy wciąż stawiają konkretne wymagania, od których zależy, czy pożyczkobiorca będzie mógł otrzymać określoną kwotę pieniędzy.
Aby otrzymać pożyczkę długoterminową, pożyczkobiorca powinien mieć ukończony 18. rok życia oraz być obywatelem Polski wraz ze stałym adresem zamieszkania na terenie państwa. Dla wielu pożyczkodawców istotna jest pozytywna ocena zdolności kredytowej i to czy pożyczkobiorca nie figuruje w bazach dłużników jak BIK czy nie ma wpisu KRD.
Ponadto pożyczkobiorca powinien posiadać regularne źródło dochodów, choć w przeciwieństwie do pożyczki bankowej akceptowalne są inne źródła dochodu niż tylko umowa o pracę. O pożyczkę długoterminową mogą wnioskować osoby posiadające umowę-zlecenie, umowę o dzieło, a także studenci czy renciści.
Kolejnym wymogiem jest posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego, konta w polskim banku i przede wszystkim – poprawne wypełnienie wniosku o pożyczkę.