Pożyczka dla studenta bez dochodów – czy to możliwe?

Każdy student ma swoje potrzeby, jednak nie zawsze jest w stanie je sfinansować wyłącznie z własnej kieszeni. Dotyczy to wydatków nie tylko na materiały akademickie, ale również na podstawowe potrzeby takie jak jedzenie czy wizyty lekarskie. Niekiedy również pożyczenie pieniędzy od rodziców nie wchodzi w grę, a ograniczony czas nie ułatwia znalezienia nawet dorywczej pracy. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uzyskać środki finansowe studiując? Czy możliwa jest pożyczka dla studenta bez dochodów? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te pytania

Najlepszą opcją dla studenta bez dochodów jest kredyt studencki

Bezapelacyjnie najlepszą opcją uzyskania pożyczki dla studenta bez dochodów jest zaciągnięcie niskooprocentowanego kredytu studenckiego. Jest to również wariant dostępny dla osób, które dopiero ubiegają się o przyjęcie na studia. Ta oferta dedykowana będzie najtańszym wyborem, o wiele tańszym niż zwykły kredyt gotówkowy, a możliwość spłaty tego zobowiązania nawet dwa lata po zakończeniu studiów jest niezwykle atrakcyjna. To kolejny po studenckim koncie bankowym finansowy plus pobierania wyższego wykształcenia.

Kredyt studencki możemy zaciągnąć na kwotę ratalną 400 złotych, 600 złotych, 800 złotych lub 1000 złotych miesięcznie na okres maksymalnie 6 lat. W przypadku osiągnięcia bardzo dobrych wyników w nauce, połowa tej kwoty zostaje umorzona. Uzyskane środki można wydać na dowolny cel, nie trzeba się z nich rozliczać. Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy, a nie posiadasz źródła dochodów, pilnie odwiedź bank i zapytaj o kredyt studencki!

Studenci nie mający dochodów mogą liczyć na pożyczkę z żyrantem

Kolejną opcją uzyskania pieniędzy dla studenta niemającego dochodów jest zaciągnięcie pożyczki z żyrantem. Żyrant to nikt inny jak poręczyciel, ktoś, kto jest w stanie zagwarantować regularną spłatę zobowiązania finansowego innej osoby. W rolę żyranta najczęściej wcielają się w takim przypadku rodzice.

Należy pamiętać, iż to żyrant odpowiada całym swoim majątkiem za zaciągniętą pożyczkę i to on zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za niespłacany terminowo kredyt. Dlatego możliwe, iż jedynymi osobami, które zgodzą się na taki ruch, będą rodzice lub życiowa partnerka lub partner. W przypadku pożyczki z żyrantem nie możemy liczyć na preferencyjne oprocentowanie, tak jak miało to miejsce w przypadku kredytu studenckiego, Warto więc rozłożyć taką pożyczkę na jak najwięcej rat, aby wysokość zobowiązania nie przygniotła studenta z nieregularnymi przychodami.

W sytuacji podbramkowej pomyśl o pożyczce pod zastaw

Zdarza się, iż dochodzi do sytuacji, kiedy niemożliwe jest uzyskanie kredytu studenckiego lub pożyczki z żyrantem. Nie mając innych alternatyw, w sytuacji podbramkowej warto pomyśleć o pożyczce pod zastaw. Jest to rozwiązanie pozabankowe, które możemy uzyskać od zewnętrznych podmiotów finansowych lub w lombardach.

W przypadku pożyczki pod zastaw, jesteśmy zmuszeni do oddania jednego ze swoich przedmiotów wnioskobiorcy. Dochodzi do wyceny tego przedmiotu oraz uzyskania określonej sumy pieniędzy, często poniżej jego wartości rynkowej. Aby odzyskać przedmiot, musimy spłacić zobowiązanie finansowe. Pamiętaj, iż jest to rozwiązanie podbramkowe, wiążące się z wysokim oprocentowaniem. Korzystaj z niego wyłącznie, jeśli jest to nieuniknione!