Jak uzyskać kredyt przez internet?

Do tej pory kredyt można było otrzymać jedynie w banku. Od pewnego czasu można jednak zauważyć, że coraz bardziej popularne staje się otrzymywanie kredytów przez internet bez wychodzenia z domu. Czym jest taki rodzaj kredytu i czy każdy może go otrzymać? 

Kredyt przez internet – co to takiego?

Kredyt bankowy online w zasadzie niczym nie różni się od tradycyjnego kredytu przyznawanego nam w banku. Jako kredytobiorca wciąż podpisujemy umowę z bankiem, a otrzymany w ten sposób kredyt musimy spłacać w miesięcznych ratach. Jedyne, co odróżnia go od standardowej oferty, to znacząco uproszczony proces kredytowy. Innymi słowy kredyt przez Internet to kredyt gotówkowy, który otrzymujemy za pośrednictwem sieci. Oznacza to, że aby pożyczyć pieniądze od banku, nie musimy udawać się osobiście do placówki. Proces przyznawania kredytu może jednak różnić się w zależności od banku.

Jak otrzymać kredyt przez internet?

Proces otrzymania kredytu przez Internet przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Na swojej stronie internetowej bank przedstawia klientowi formularz, który kredytobiorca wypełnia online. Następnie oferowane warunki kredytowania klient zatwierdza poprzez e-mail, a sama umowa zostaje podpisana za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego. W przypadku bankowości online za prawomocne uznaje się wszelkie operacje, które zostaną potwierdzone przez właściciela konta odpowiednimi kodami.

Czy kredyt przez internet jest bezpieczny?

Mimo że kredyt otrzymywany drogą internetową pod różnymi względami posiada wiele zalet, do jakich można zaliczyć chociażby ogromną oszczędność czasu, decydując się na taką formę otrzymania pieniędzy, powinniśmy być niezwykle ostrożni. Bankowość internetowa jest szczególnie narażona na ataki cyberprzestępców. 

Przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się na internetową formę przyznania kredytu, powinniśmy upewnić się, że nasz komputer jest odpowiednio zabezpieczony przed wirusami i złośliwymi oprogramowaniami, które będą chciały uzyskać dostęp do naszego konta.

Starając się o przyznanie kredytu online, warto także zwrócić uwagę na istotne detale, które mogą uchronić nas przed utratą pieniędzy. Warto zweryfikować adres strony banku, z której chcemy otrzymać kredyt – powinna posiadać protokół https:// oraz ikonę zamkniętej kłódki, która świadczy o bezpiecznym połączeniu. Ponadto przed wysłaniem przelewu weryfikacyjnego warto sprawdzić zgodność wszystkich danych, aby upewnić się, że nie zostały one zmienione przez wirusy lub złośliwe oprogramowanie, np. w momencie kopiowania numeru rachunku odbiorcy ze schowka.